آموزش های پایه بعنوان بخشی از آموزش های رایگان وب سایت ایران VBA مجموعه ای از آموزش های هدف دار می باشند که تکیه آن ها بر روی شناخت مفاهیم پایه موردنیاز برای شروع برنامه نویسی در VBA می باشد.

Novin.com

معرفی VBA

آموزش رایگان VBA
لوگوی VBA

VBA (مخفف Visual Basic for Applications) یک الگوی رویداد محور از زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک ۶ می باشد.

VBA با فراهم آوردن امکان تعریف توابع توسط کاربران، خودکار سازی عملیات، دسترسی به ویندوز API و عملکرد سطح پایین از طریق کتابخانه پیوند پویا ( یا DLL ) یک ابزار قدرتمند و موثر برای حذف کارهای تکراری می باشد.

تقریبا هر قالب بندی و ویرایشی که توسط دست انجام شدنی باشد، با VBA قابل انجام می باشد. علاوه بر این با کمک VBA می توانید بین برنامه های بسته آفیس ارتباط هوشمند برقرار سازید.

VBA در بسته آفیس

مایکروسافت در اکثر برنامه های بسته آفیس از جمله اکسس (Access)، اکسل (Excel)، ورد (Word)، اوت لوک (Outlook) و پاورپوینت (PowerPoint) از VBA بعنوان ابزار خودکار سازی عملیات استفاده نموده است.

کدهای VBA به جز تفاوت هایی جزئی، در تمام برنامه های آفیس یکسان می باشند و به همین دلیل ما نیز آموزش های پایه را بصورت بخشی جداگانه در سایت ارائه نموده ایم.

شروع کار با آموزش های پایه VBA

آموزش های پایه VBA به شما کمک خواهند کرد که قدم به قدم با برنامه نویسی ویژوال بیسیک آشنا شوید و مهارت های خود را در برنامه نویسی افزایش دهید.

اگر برای اولین بار است که با برنامه نویسی آشنا می شوید پیشنهاد ما به این است که آموزش ها را به ترتیب دنبال نمایید.

توجه داشته باشید که تمامی دستورالعمل ها و مثال های ارائه شده در سایت با آفیس ۲۰۱۶ آزمون شده اند. بنابراین توصیه ما استفاده از آفیس نسخه ۲۰۱۶ و یا بالا‌تر می باشد. البته این به این معنا نیست که آموزش ارائه شده برای نسخه های پایین تر آفیس کاربرد ندارند.

شما نیز می توانید با حمایت از ایران وی بی ای ما را در ارائه آموزش رایگان VBA یاری نمایید.

نمونه کد VBA: